• oytunkaran

  4623.
  (bkz: trollerin pîri)

  sözlükteki tüm girilerini silip giderse, sözlüğün %3 lük değer kaybetmesine yol açacak kişi. *
  3 -2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sümüğün kaynağı beynimizden akan bilgilerdir

  10.
  neden oxford da değilim o zaman?
  1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • mustafa kemal in dayattığı avrupa

  2.
  "şapka giyerek onlar kadar medeni olabiliriz. ve dekolte giyinerek. ve kız kardeşimizi ve hanımlarımızı paylaşarak."

  şeklinde anlaşılan dayatma.
  3 -11 ... kavanozdaki ates bocegi
 • andrei bozyovski

  78.
  gün boyu onlarca kişiyi açık eksiledikten sonra linç edilen, bu kadar linç edildikten sonra da sol frame de sözlük yalakalığı başlıklar açarak silik olma önlemleri alan tuhaf yazarımsı. harbiden tuhaf.
  6 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sözlük yazarlarının şu an yaptığı şey

  4375.
  hary potter açık arka planda. sıkıldım sözlüğe girdim, bir yandan onu dinliyorum bir yandan bunu yazıyorum. acayip bir gece.
  2 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • metroda yüksek sesle propoganda yapmak

  11.
  eleştirmenin de bir adabı var.

  ahbaplık mı? ne ahbaplığı! ortada ahbaplık falan yok, sadece çıkar ilişkileri var. her zaman olduğu ve olacağı gibi. siyaset, tek yönüyle ele alınacak bir şey değil. akşam haberlerinde işin iç yüzünün ne kadarını görüyoruz ki?

  "siz" diye hitap etmişsin. ve işte, benim asıl yakındığım konuya geldi muhabbet. beni bir birey olarak değerlendirmeyen, bir kitlenin içine dahil eden bir tutum. üstelik bir kaç yazımı okuyarak beni tanımayı başarmış ve kendi zihninde oluşturduğu "onlar" kitlesine dahil etmiş.

  ve dikkat çektiğim konu, ben "onlar" dan olduğum için işine gelindiği gibi yorumlanmış.

  her neyse. zerre kadar umrumda değil. kimsenin kulağına gidip de kendi ideolojimi bağırarak söylemiyorum. insanları önce anlayıp, sonra kendi içimde yargılıyorum. ve bunu meşru olmayan hiç bir şekilde dışarı yansıtmıyorum.
  1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • metroda yüksek sesle propoganda yapmak

  9.
  evet, oralarda pyd, deaş ile mücadelede başı çekenler de esad, iran ve rusya zaten değil mi? kusura bakılmasın ama bazıları sığır olmakla beraber kör aynı zamanda.

  hayır ne bekliyorsunuz, hükümettekiler ilah değil ki mucize yaratsın, bir anda onları helak etsin. yalnızca oturdukları yerden konuşmayı bilir bizim milletimiz. yapılan iyi şeyleri, verilen mücadeleyi görmez de cumhur başkanının korumalarına söverler.
  2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • metroda yüksek sesle propoganda yapmak

  5.
  kendini bilmezler tutuklanmıştır. inşallah hapis yatarlar. yazıklar olsun bu insanlara da bunları destekleyenlere de.
  2 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • karmayı önemsemeyen yazar

  106.
  fikirlerini açıkça belirtmekten çekinmeyen, asıl yazardır. * *
  2 -2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • laikliği savunmanın suç olduğu ülke

  8.
  provokasyon, insanları bölmeye yönelik, kışkırtıcı propogandalar yapmak tutuklanmak için çok uygun bir sebeptir. layıklarını bulmalarına sevindim.

  (bkz: metroda yüksek sesle propoganda yapmak)

  nefer olmaya çağırmak nedir ya? sen kimsin? ne yaptığının farkında mısın? denilesi bir avuç kendini bilmez.
  1 -3 ... kavanozdaki ates bocegi
 • laikliği savunmanın suç olduğu ülke

  5.
  o halkevlerinin ben amk. gerizekalı gerizekalı iş yaparlarsa olacağı budur. amk provokatörleri.
  2 -5 ... kavanozdaki ates bocegi
 • laikliği savunmanın suç olduğu ülke

  4.
  (bkz: metroda yüksek sesle propoganda yapmak)

  (#35287514)
  2 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • kuzey kore nin dünya savaşına hazırlanıyor olması

  5.
  hayır, bu senaryoyu sadece 1 kere gördük, hiroşima ve nagasaki de. o da böyleydi:

  kuzey kore nin dünya savaşına hazırlanıyor olması

  http://www.mailce.com/wp-...irosima-video-562x450.jpg

  https://img-s1.onedio.com...ea4f142f45ed351d00921.jpg

  ve tekrar görecek olursak, işte o zaman, dünyanın sonu geldi demektir.
  ... kavanozdaki ates bocegi
 • kuzey kore nin dünya savaşına hazırlanıyor olması

  3.
  sadece güney kore'yi ilgilendiriyorsa, kıtalar arası nükleer füze neden üretiyor o zaman?

  http://www.sozcu.com.tr/2...i-yapmamiz-yakin-1599101/
  1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • kuzey kore nin dünya savaşına hazırlanıyor olması

  1.
  adamlar göz göre göre tüm harcamalarını orduya yapıyor, 25 milyonluk nüfusu olan bir ülke 3,5 milyon asker besliyor, binbir türlü propoganda oyunlarıyla komünizm karşıtı olan tüm milletlere ve fikirlere karşı, halkın beyinleri nefretle yıkanıyor, her yıl değişik nükleer silah denemesi yapıyor, tüm dünya için adeta bir saatli bomba gibi tehdit oluşturuyor, göz göre göre!

  peki bu fitne hakkında hükümetler ne yapıyor? ne gibi önlemler alıyor?

  peki biz, bu gerçekler hakkında neler biliyoruz?

  gerçekten tüm dünya için tehdit oluşturan bir sistem, bir ülke. kesinlikle göz ardı edilmemeli.
  5 -2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • 11 eylül 2001

  150.
  kıyametin büyük alametlerinden biri.

  edit: o binaları yıkan el kaide değil, hala buna inanacak kadar toy olmayın. amerika yıktı o kuleleri. evet bir terör olayı, dünyayı bir nevi değiştiren, insanları dehşete düşüren, içlerine korku salan, on binlerce insanın ölümüme yol açmış bir olay, ama el kaide tarafından değil.

  bizzat, amerika arafından.
  2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • metroda yüksek sesle propoganda yapmak

  4.
  oralarda ekmek parası kazanmaya çalışmakla provokasyon yapmayı bir gören bir zihniyet... üstelik o insanları hakir görmek... o durumlara düşen sen olmadığın için haline şükretmen gerekirken, tutup o insanları aşağılıyorsun. nasıl bir kibir, nasıl bir egodur bu?

  ve ne demek, iş siyasete gelince elbette susmasını isteyeceğim. bu provokasyonun kime ne faydası var?! bu gerizekalıların insanların kulaklarını sikmeye hakkı var mı? çok mu faydalı şimdi bu yaptıkları?

  kimse kimsenin ideolojisini kabul etmek zorunda değil. kimse kimsenin beynine zorla bir şey sokamaz. bir birey olarak, böyle bir dayatmayı asla kabul etmiyorum ve bunun gibi provokatif faaliyetler gösteren kim olursa olsun; ister benim inandığım değerler adına, ister inanmadığım değerler adına olsun fark etmez, kabul edilemez.

  asıl koyun mezbahasında olanlar bu gibi faaliyetleri, insanlara bu tür dayatmalar yapmayı kendilerinde hak görenlerdir. bu düpedüz faşizmdir, bunu yapanlar da, haklı bulanlar da kendini bilmez faşist kimselerden başkası değildir.

  ayrıca ben o gün orada bulunmuyordum. ama bulunup da sinirlenip kendimi kaybetseydim, ya da benden daha asabi birisi kendini kaybetseydi de orada kavga çıksaydı, hatta Allah korusun kan dökülseydi o zaman daha iyi anlardınız provokasyonun ne kadar kötü bir şey olduğunu.

  ama metroda kitap okuyan terlikli adamla dalga geçen bir zihniyetten bunun ciddiyetini anlaması beklenemez tabi. *
  5 -2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • mr robot izleyen insanların zeka seviyesi

  6.
  Başlığı açan liseliden yüksektir. Ayrıca Türk dizileri izleyen kişilerden de yükseltir. Ayrıca mr robot dahilerin çektiği başarılı bir dizidir. ayrıca bu yıl kazandığı ödülü boşuna kazanmamıştır. Buna rağmen izleyenlere saygı göstermeyip, üstüne hakaret eden sersemlerin zeka seviyesi ile kıyaslanamayacak kadar yüksektir.
  1 -3 ... kavanozdaki ates bocegi
 • metroda yüksek sesle propoganda yapmak

  1.
  her gün kullandığım metroda, sabah işe gidiyorum. sıradan bir gün. ve bunun gibi bir kaç kendini bilmez, bir bok yaptığını sanan bir avuç şapşal böyle bir faaliyet yapmaya başlıyor:

  edit: arkadaşlar video için youtube "halk evleri metro propogandası" yazın çıkıyor. nedense galeriye eklenmedi bir türlü.

  https://www.youtube.com/r...i+metro+propogandas%C4%B1

  şimdi ben bu tablonun neresindeyim? orada oturan ve sesini çıkarmayan, ne yapacağını bilemeyen sıradan bir vatandaşım. öyle varsayalım. oradaki amca, kızı susturmaya çalışıyor ama yaptığı hareket, ateşi körüklemekten başka bir işe yaramıyor. kız sesini yükselterek, adeta avazı çıktığı kadar bağırarak mallık propogandası yapmaya devam ediyor!

  üstelik o kız haklı bile olsa, kimse kimseyi böyle bir ortamda, bu şekilde dinlemek zorunda değil!

  güya bir halt yaptığını zannediyor. halbuki milleti parçalayıcı sloganlar savurarak aslında terör propogandası yaptığının farkında değil! *
  şimdi ben asla böyle bir münakaşaya girmem, orada bulunup da onlara karşı bir laf söylemem. izleyen arkadaşların da gördüğü gibi, videonun sonlarında adam "ben müslümanım" deyince oradaki bir kadın "burası layik bir ülke, ben müslümanım diyemezsin!" diyor... yani laik bir ülkede, birisi terör propogandası yapabilir ama bir müslüman, "ben müslümanım" diyemezmiş. *
  elbette biliyoruz ki, laiklik o kadar da saçma bir sistem değil. *

  ama oradaki şapşallar daha laikliğin ne demek olduğunu bile bilmezken diyorum, onlara tek laf dahi ederek kendimi daha zor bir duruma sokmak istemezdim. ayrıca gerizekalılar, "orada iki askerimiz yakılırken sen neredeydin" diyor... ulan! bre ahmak! sen neredeydin? halk evlerinde bu propoganda safsatasının hazırlığını mı yapıyordun! yani gidip sağda solda kendini yırtarak, hükümete ve islam'a söverek terörle mücadele ettiğini mi sanıyorsun?

  neyse. şimdi bunun gibi nice olaylar oluyor sağda solda. benim asıl sormak istediğim soru, sevgili sözlük, özellikle hukuk okuyan yazarlarımız varsa aydınlatması iyi olur;

  her hangi birisi herhangi bir yerde bunun gibi bir olayla karşı karşıya gelirse ne yapmalı? o kadının sesini 4 dk boyunca çekmek zorunda mı? 4 dk, uzun bir süre ve o gerizekalı sesini yükselttikçe benim sinirlerim daha da gerildi. şimdi insanın kalkıp da o kadını saçından tutup duvarlara vurası da gelmiyor değil hani. ama yapılamaz böyle bir şey tabi, orası ayrı. o, istediği kadar kışkırtabilir, sabrın sınırlarını zorlayabilir ama ona kabakuvvet uygulamak bir delikanlıya yakışmaz.

  ama ne yapmalı o zaman? bunun hukukta bir hükmü yok mu? o an polisi mi aramalı, ya da videoya çekip polise mi gitmeli? yasak değil mi böyle faaliyetler? bu propogandalara böyle müsamaha gösterilmeli mi? ne yapmalı amk?!
  15 -12 ... kavanozdaki ates bocegi
 • iyi geceler ezik erkekler

  3.
  iyigeceler ateşli, güçlü kadın. *
  -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • yeni şeyler getiriyorum