• o şimdi ne yapıyor

  50.
  çok değişmiş. bambaşka bir insan olmuş. mesaj atsam mı diye düşünüyorum ama boş veriyorum.
  bunları düşünüp yazmam bile büyük sefillik örneği amma...
  işte ne yaparsın.
  2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sözlük yazarlarının itirafları

  169058.
  ne hissediyorum?

  en korkunç soru: “şu an ne hissediyorum?”…

  sokak lambası yanıyor. uzaklardaki evlerin ışıkları noktalar halinde. hepsi de ayrı birer dünya… güzel bir akşam havası var. gök yüzü de açık. ay da sevimli. yıldızlar bile görünüyor bu gece. sokaktaki kediler şefkat frekanslarımı dalgalandırıyor. yüzüm de güzel. vücudum da diri. gencim ulan!… evet, en büyük hazinem. gencim… zaman da geçiyor. ve hissediyorum. kanımda yaşanmışlıkların yükü ve yaşanacakların kaygılı heyecanı… tam da şu an, dakikada doksan yedi kez dolaşıyorlar tüm vücudumu. kimyamda çok acayip reaksiyonlara sebep oluyorlar. beni düşündürüyorlar; tarifi olmayan bir şeyler hissediyorum. dakikada doksan yedi kez mod değişikliği yaşıyorum. bir anda güleceğim tutuyor, sonra aniden ağlamaklı oluyorum. tam da şu an, adını koyamadığım bir şeyler oluyor. aniden kendime soruyorum: “şu an ne hissediyorum?” ses yok. sıkıysa söyle… hani her şeye bir sözün vardı?… sen ki, hazır cevaplılığınla etrafındakiler tarafından hep küstah görüldün? sen ki, yüzleşmelerinde hiçbir zaman laf altında kalmadın? hadi söyle. bir de kendinle yüzleş bakalım. şu an ne hissediyorsun? anlat! neden susuyorsun? neyi bekliyorsun?… hisler ölüyor. zaman da geçiyor. kozmosun trilyonlarca yapraklık takviminde, tarihin bir döneminde, evrenin bir noktasındaki bir gezegenin bir köşesinde durmuş, bir şeyler yaşıyorsun. varsın. birsin. bir toz zerresi kadar önemsizsin ama o küçük mevcudiyetini hiçbir yere sığdıramıyorsun. ufka bakıp derin dünyalara dalıyorsun. güya yaşıyorsun… güya büyük hissediyorsun. o halde söyle! ne hissediyorsun? o önemsiz varlığının içinde neler oluyor? neden cevap veremiyorsun? neden yüzleşemiyorsun? söyle… zaman da geçiyor. sigaran da cızırdıyor. küller de uçuyor. tam da şu an, dakikada doksan yedi kez yanıp sönüyorsun. sorular tüm vücudunu dolaşıyor. soruları çok seviyorsun. ama en korkunç soruya cevap veremiyorsun.
  4 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sözlük yazarlarının itirafları

  169043.
  balkonda keyifle sigara içtiğim bir köşem vardı. oraya da kuşlar sıçmış. canım kuşlar… sanki bana özel olarak hazırlamışlar. canınız sağ olsun. sizi yine de seviyorum.
  4 ... kavanozdaki ates bocegi
 • ben muharrem ince sorularınızı yanitliyorum

  2.
  bu kadar güzel sallamayı nereden öğrendiniz? sallamanın fizik kanunlarını açıklar mısınız bize?
  2 -3 ... kavanozdaki ates bocegi
 • 43 kilo olmak ama erkekler kadar barfix çekebilmek

  12.
  43 kilo olduğun için çekebiliyosun zaten.
  3 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • kavanozdaki ates bocegi

  1.
  gün itibarı ile sözlükte ikinci senesini doldurmuş sözlük yazarı.
  yapacak iş bulamayınca sözlüğe öylesine giren, bazen boş boş konuşan, bazen öfkesini kusan, bazen fikirlerini belirten, bazen de itiraf başlığına saçma sapan yazılar yazan yalnız, kendi halinde biri.
  sözlüğü her şeye rağmen sever ama yöneticilerine karşı içinde büyük bir öfke vardır. fazla dikkat çekmez. nick altında sövüp çıktığı sözlük kezbanları ve haddi gerçek manada aşan bazı bok beyinli troller olmuştur. onun dışında kimseyle laf dalaşına girmez. burada çok güzel diyaloglar kurduğu kıymetli insanlar vardır. ama artık çoğu burada değildir.. ve bu durum hayatın gerçeği olsa da, her şeyin geçici olduğunu yüzüne vuran kara bir gerçek olduğu için içten içe içini burkmaktadır. çok duygusaldır ama belli etmez. "daha güçlü olayım" diye duygularını öldürmek için uğraşır ama duygusuz bir hayattan da korkar. şu sıralar 21 gün kalan üniversite sınavı için hazırlanmaktadır. onun dışında kendi hayatının zindanında gün saymaktadır. (o zindandan kurtaracak olan tek kişi de kendisidir onu.)
  şu yaşa gelmiştir, şimdiye dek hiç aşık olmamıştır. olduğunu sanmıştır, ama aşk denen şeyi hiç yaşamamıştır ve gerçekte böyle bir şeyin var olduğundan şüphelidir. gerçekte böyle bir şeyin var olmasını ve hayatını anlamlandırmasını istemektedir. yazacak çok şeyi vardır ama şimdilik takati yoktur. aslında bunu da yazmazdı ama burada geçirdiği ikinci senenin dolmuş olması onu duygulandırmıştır ve bir şeyler yazmaya itmiştir. buraya kadar okuyan herkese hayır duaları etmektedir. "kim bilir nasıl bir ruh halindeyiz de burada vakit geçiriyoruz.." diye düşünür, ama önemi yoktur. hayat bazen, bazı insanları bir şekilde bir araya getirir ve burası da, fikirlerin ve duyguların iletişim kurduğu sanal bir ortamdır.
  ama burada geçireceğine kitap okuyarak geçir kardeşim. vallaha burada bi bok yok.
  neyse. hayırlı geceler diler.
  1 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • şeker bayramı

  112.
  halk arasında ramazan bayramı için kullanılan ad.
  ... kavanozdaki ates bocegi
 • sözlük yazarlarının itirafları

  168986.
  bazı şeyler yolunda değil. yani çok sevdiğim ve hali hazırda kullandığım tabiriyle; “yolunda olmayan bir şeyler var.” içime bir huzursuzluk, bi tatsızlık çöktü, bi hafakanlar bastı yine anasını satayım ya… bi hayatım yok. bir boks ringinin ortasında meydan malı olmuşum. arzularım bir yandan, inançlarım bir yandan, zayıflıklarım bir yandan, tembelliğim bir yandan, gamsızlığım bir yandan, vicdanım bir yandan… beni şamar oğlanına çevirdiler! gavura vurur gibi vuruyorlar, resmen orospuları oldum onların lanet olsun ya! bir insan, kendine karşı ne kadar acımasız olabilir? bir insanın içinde yaptığı harp, ne kadar şiddetli olabilir? bu kadar da olmaz, savaşın da bir adabı var!

  ulan bi de bu sorunları böyle ortaya döküp konuşmasak içimize dert, konuşsak “sököcö döprösöf önsön” oluyoruz ben bi bok anlamıyorum. ama çok haklısınız çünkü mutlu bir insan çevresindekileri mutlu yapamaz ama mutsuz bir insan çevresindekileri mutsuz yapabilir. eğer bu saçma geldiyse, mutsuz olduğunuz bir an yanınıza gelip neşeli neşeli “neyin var, neden mutsuzsun?” diyen bir arkadaşınızın ne kadar faydasız bir teselli çabası içinde olduğunu hatırlayın. onun o an mutlu ve neşeli olması sizin mutsuzluğunuzu gideremez ama siz o mutsuz halinizle onun neşesini kaçırabilirsiniz. %99 bu böyledir, mutsuzluğun gücünü görün! bakın siz mutsuz insanları küçümseyip aşağılıyorsunuz, onlardan olabildiğince uzak durmaya çalışıyorsunuz, (ki çok doğru yapıyorsunuz çünkü onlardan korkmalısınız, zira onların hiçbir şeyden korkuları yoktur ve en korkulacak insanlar korkacak bir şeyleri olmayan insanlardır,) ama onlarla uğraşmayın, onlara laf atmayın! bırakın kendi mutsuzluklarında kalsınlar. siz onlarla uğraşmayarak o sefil mutluluğunuzdan bir şey kaybetmezsiniz ama onları aşağılayarak canlarını yakabilirsiniz. belki de yakamazsınız. ama yine de yapmak haddinize değil. değil ulan!  +yolunda olmayan bir şeyler var.

  -ne lazım?

  +bilmiyorum. ama bir hayvana dönüşebilirsem belki neşeli hissedebilirim en azından. galiba.

  -nası yeani?

  +bak şimdi şu dünyada neşeli neşeli dolaşabilen kimi gördüysem hassasiyetlerini kaybetmiş. ya da bilmiyorum, belki bana öyle geliyordur. ama onlara bir bak! hiçbir şeyi kafaya takmıyorlar… kafaya takılacak bunca şey varken bu kadar tasasız olmak nasıl mümkün olabilir? bir insanı biyolojik olmayarak hayvanlardan ayıran özelliği düşünebilme yeteneğiyse, biyolojik olarak hayvanlardan pek bir farkı olmayan ve düşünmeyen bir insanı insan yapan ne özelliği kalır? homo sapiens olmaktan bahsetmiyorum ulan! insan olmaktan bahsediyorum, insan!

  -tamam. o zaman bana şunu söyle: Bu kadar kafaya takacak ne var? neymiş bakalım seni insan olmakla şereflendiren o hikmetli dertler? söyle biz de bilelim.

  +bak şimdi insan dediğin illa mutsuz olacak, illa da neşesiz olacak demiyorum. insan dediğin mutlaka dert eder diyorum, mutlaka bir düşünmelidir, mutlaka kafaya taktığı bir şeyler olmalıdır, ama maddi şeyler değil bak, iyi anla: daha derin ve önemli şeyleri kastediyorum, yani ne olursa olsun, gülümserken içinde bir yerde bir burukluk hissetmelidir, içinde bir yerlerdeki bir kuyuya hapsolmuş çıkamayan hayali bir klonunun olması gerekir, aksi olamaz diyorum, insan dediğin böyle bir dünyada mutlak mutluluğa kavuşamaz diyorum! homo sapiyens olmaktan bahsetmiyorum, insan olmak diyorum!

  -yani insan olan herkesin bir homo sapiens olduğunu ama homo sapiens olan herkesin bir insan olmadığını mı söylüyorsun?…

  +bak şimdi bu hayatta sadece gülüşüp koşuşmakla, itişip kakışmakla bir halt olmaz diyorum, homo sapiens doğmak kolaydır ama insan olmak zordur diyorum, bilmiyorum belki de yine saçmalıyorum ama insan dediğin istese de istemese de saçmalamaya mahkumdur diyorum!

  -boş konuşuyorsun. sen konuşmasan daha iyi. azıcık bi sussana.
  8 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • joyce vincent

  2.
  vay anasını arkadaş ya dedirten kadın.
  ... kavanozdaki ates bocegi
 • jean pierre dutilleux

  1.
  çok etkileyici, duygulandıran ve insanı derin düşüncelere gark eden bir yapıma imza atmış bir abimizdir kendisi. anjio'ya sarılmak istiyorum şu an... belgeselin sonundaki müzik de çok etkiledi... kurgu mu değil mi düşünmek istemiyorum. kurgu olmadığına inanmak istiyorum.
  (bkz: raoni)
  ... kavanozdaki ates bocegi
 • uludağ sözlük

  20668.
  şu başlıklarını engelle özelliğini bi getirmediler gitti. herifleri silmiyorlar da, sol frame e her bakışında insanın zaten düşük olan hayat enerjisi hepten yok oluyor.

  burası benim için neden daha değerli olmasın?
  ya bırakacam artık yeter vallaha ya.
  6 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sözlük yazarlarının itirafları

  168963.
  şu hayatta kendimden daha dengesiz bi insan evladı tanımadım. size de söylüyorum, halinize şükredin. benden daha dengesiz olamazsınız.
  9 ... kavanozdaki ates bocegi
 • trip atan kız

  109.
  haklı olduğuna ikna edilip boş verilmesi gereken kızdır. hiç uğraşmayın, kendinizi yıpratmaya değmez.
  tabii diyorum ama pratikte öyle olmuyor biliyorum.
  1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sözlük yazarlarının itirafları

  168945.
  ben 1999 yılına dönüp 2000 li yılların başını yeniden yaşamak istiyorum ya. o yılların havası bile burnumda tütüyor yemin ediyorum. insanlar daha gerçekti. hayat daha orjinaldi lan.. dijitallik yeni yeni yaygınlaşıyordu, şimdi olduğundan daha heyecan vericiydi. bir yeri gezerken story atmak yerine anı yaşıyordun. film izlemek bile daha düşük kalitede olmasına rağmen daha zevkliydi, çünkü istediğin filme şimdiki gibi torrentten zank diye erişemiyordun, dvd sini kiralıyordun ya da satın alıyordun. ve dvd lüks sayılıyordu, genelde yaygın olan vcd player dı.. oynatırken takılıp dururdu. sonra sövüp makineye vururdun, cd yi çıkarıp temizlerdin. donmaması için dua ederdin.. playstation da resident evil 3 oynarken nemesis gelecek diye korkudan altına sıçardın. internet yavaş, kısıtlı ve zor bağlanılan Allah’ın belası bir şeydi, sadece gerçek şeylerle haşır neşir olmaya mecburdun.. keşke o yıllarda genç olsaydım. istemediğim bir çağa sıkışıp kaldım.
  12 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • bilinçaltınız neye takıntılı testi

  71.
  son zamanlarda çözdüğüm ennnnn boktan test saçması.
  hazırlayanların ta amk.

  edit: oha sonuç doğru çıktı lan. uygulamalar saçma ama sonuç doğru. nasıl olur lan bu.

  "Your subconscious is obsessed with the fear of letting yourself down.

  The pictures you have picked suggest that from an early age, you've always had high expectations from yourself. You were a very smart kid who grew up to be a very sensitive and clever adult. You have a lot of goals you wish to accomplish in life but also a constant fear of failing.
  Your subconscious is always reminding you what will happen if and when you’ll fail, what will the repercussions be and how people would react to that.
  We can give you this tiny advice: Think of that fear as fuel, and use it to nourish your mind and body. Prove to yourself that you can do anything you want, and that fear is just there to make sure you accomplish your goals. We know you'll make it!

  So, Do you agree with your result? Do you think that your subconscious is obsessed with the fear of failing? Tell us in the comments!"
  2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • israil keskin nişancılarının öldürdüğü hemşire

  1.
  21 yaşındaki Razan Al-najjar adlı genç kadındır.
  israil keskin nişancılarının öldürdüğü hemşire
  2 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • cuma namazında faizi kötüleyen hoca

  6.
  hükümete anlatmak imamın işi mi. hükümetteki adamlar cuma namazına giderse dinliyor zaten aynı hutbeyi.
  ne saçma saçma konuşuyosunuz amk ya koca koca adamlarsınız liseliler gibi atar yapıyorsunuz.
  1 -4 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sağlıkçı egosu

  17.
  türk hemşirelerine mahsustur.
  3 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • izmir deyince akla ilk gelenler

  121.
  güzel bir şehir geliyor.
  ama insanlarıyla alakalı güzel şeyler gelmiyor ne yazık ki.
  5 ... kavanozdaki ates bocegi
 • nefret edilen yazarlar

  6.
  içlerinde bulunduğum yazarlardır.
  gizli hater larıma selam çakıyorum.
  2 -2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • yeni şeyler getiriyorum