• tayyip erdoğan ın bisikletli pozu

  3.
  kadrosunda recep tayyip erdoğan yazan bisikletle verdiği pozdur.
  2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • uludağ sözlük iftar organizasyonu

  3.
  böyle bir şey olabilir mi lan gerçekten.
  1 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sahurda ezan okunur okunmaz susamak

  5.
  ulan ezandan önce "çok içtim yeter" diyorum, oruca bi başlıyorum!
  "keşke daha fazla içseymişim lan.." oluyorum amk. şimdi nasıl gelecek lan günün sonu.*
  2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • hayırlı sahurlar

  15.
  şu başlıkları görüp okumak çok keyiflendiriyor lan beni vallaha. teravih namazı ile alakalı komik yazılar yazmalar, oruç ve sahuru güzel anmalar. çok güzel.
  evet şimdiden susadım.
  6 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sözlük yazarlarının itirafları

  171559.
  Çok şiddetli bir darbe yediğinde girdiğin şok evresi, aldığın yaranın acısını hissettirmez ya hani. Ne kadar korkunç bir yara olursa olsun; bacağın kopsa ve kopan parçanın ayrılma noktasını görmesen; oradaki paramparça olmuş et dokusunu, ayrılmış damarları, içeride görünen beyaz kemiği; o ana kadar hayatında görüp göreceğin en korkunç manzarayı bizzat gözlerinle görmesen ve durumun vahmiyetini bilincinle kavramasan acısını hissetmezsin ya mesela. (Ben yaşamadım çok şükür, yaşayanlardan duydum.) Sonra, şok etkisi geçtikten ve sersemlik evresini atlattıktan sonra o fiziksel acıyı haftalarca çekersin ama bacağını kaybetmiş olmanın psikolojik acısı hayatın boyunca içinde kalır ya… işte şu durumda, ben, tam olarak bu haldeyim. Afallamış, aptallaşmış, serseme dönmüş durumdayım. Dini ve milli bütün yönleri geçtim; sen kalkacaksın, tam teçhizatlı askerlere silahsız direnen binlerce sivile ateş açacaksın, üstüne üstlük 2700'den fazlasını yaralayacaksın, hatta 60′tan fazlasını öldüreceksin? Sen, 2018 yılında böyle bir haltı gözü kara bir şekilde yiyeceksin ve dünya seni terörist olarak ilan edip ağzının payını vermeyecek?…

  Bu durumda ne denir?… Sözün bittiği yer. Dünya durmuş, sanki biz etrafında dönüyoruz. Gerçekten de inanılmaz bir dünya. Ama ne dünya… 70 yıl önce benzeri senin atalarına yapılınca mazlum olan sen; devletinin kuruluşunun 70. yıl dönümünde kalk, yaşadığının benzerini bir başka mazluma yaşat… Ve üzerine ateşler yağmasın?! Dünya böyle bir durumda gereken tepkiyi göstermesin! Biz, olduğumuz yerde eli kolu bağlı oturalım… Ne dünya!

  insanın içinden tufan olup üzerlerine esmek geliyor amma… Haydi bakalım. Bir başka sabaha daha uyanalım. Önümüzdeki maçlara bakmaya devam edelim
  sözlük yazarlarının itirafları
  7 -3 ... kavanozdaki ates bocegi
 • kivilive

  112.
  çok yazık lan. yani böylesine sefil bi ortamda öylesine sefil eforlar sarfediyor ki.
  burada bunlardan çok var. hayatta beklediği aksiyonu bulamayıp, burada hayata söverek bir şeyler yapmış olma çabası içinde vakit öldürüyorlar amk..
  sevdiğim şeylere de sövüyorlar ama kızamıyorum abi. acıdığın birine kızamazsın.

  edit: herif çaylak olmuş. *
  https://galeri13.uludagso.../721/kivilife_1056476.gif
  9 -2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • vatan şaşmaz

  332.
  ey gidi. ölümüne ne biçim şaşırmıştık lan. şok olmuştuk. tüm ülke büyük bir mine fuck yaşamıştı.
  dünya tuhaf.
  3 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sözlük yazarlarının itirafları

  171525.
  kız kardeşime boyama kitabı beğendiremedim. kapağı süslü püslü olan, pembeli, kalpli, çiçekli, kelebekli ne kadar kitap varsa gidip eline aldı, içine baktı, çok beğendi. sonra baktım hepsini kucağına doldurmuş gelmiş yanıma. bir de tatlı olmuş ki kucağında gövdesi kadar kitaplarla… “ama sen onları okuyamazsın ki.” dedim. daha dört yaşında. “sana boyama kitabı alacağız ya.” “ama bunlar daha güzel :(” He amk, çok güzel saçma ergen aşk kitapları… neyse, okuma bilmediği için almayacağımı, sadece çocuk kitapları ya da boyama kitabı alacağımı söyledim, bu sefer de morali bozuldu. gidip kitapları raflara geri koydu. sonra çocuk kitaplarına baktı, bir tane çıkartma kitabı mıdır nedir, saçma sapan bir şey getirdi pembeli. baktım, tüm sayfalarında tablet resmi var, tabletin içinde saçma sapan şeyler. yani resmen kitaba tablet bilgisayar resmi koyup güya oyuncak kitap tablet gibi saçma sapan bir ürün çıkarmışlar ortaya… ulan bunlara harbiden para veren aileler var mı ya?.. bu aileler olmasa böyle ürün sıçmıkları piyasaya sunulmayacak. çok sinir oldum. hatırlıyorum benim küçüklüğümde ne güzel büyük resimli masal kitaplarım vardı. resimlerine bakıp merak ederek yazılarını da okuyabilmek için can atardım ve okumayı bir an önce sökmek isterdim. şimdiki çocuklar elinden tablet denen illeti zaten düşürmüyor, bir de kitaplara bunu sokmanın alemi nedir Allah aşkına? kız da çok beğendi. kapağını o kadar cezbedici yapmışlar ki benim bile kendime alasım geldi anasını satayım ya… şimdi sıkıysa kızı vazgeçir. bir elime boyama kitabını aldım. diğerine tablet kitabını. (tablet kitabı amk yazarken bile illet oluyorum ya) dedim ki; “bak tavşanım. bu kitabın dışı içi rengarenk. üstelik çok güzel renkleri var, bu yüzden senin çok hoşuna gidiyor biliyorum. ve boyama kitabının içi renksiz. fazla ilgi çekmiyor. güzel gözükmüyor diğerleri gibi. ama diğerlerinin içindeki renkleri başkaları doldurmuş, kendi istedikleri gibi. kendi zevklerine göre. yani sen onları aldığın zaman başkaların renklerini almış olacaksın. ama bu boyama kitabının içini istediğin renklerle doldurabilirsin. bu kitabı renklendirecek olan sensin…” tabii ki dediklerimi tam olarak anlayamıyordu, zaten ne dediğimin pek de bir önemi yoktu. önemli olan benim ona boyama kitabının daha güzel olduğunu anlatmamdı. sordum. “şimdi söyle bakim küçük sincap. buna rağmen bu kitabı mı istiyorsun, yoksa boyama kitabını mı?” “boyama kitabını!” dedi… evet, burada bir zafer kazanmış olabilirim. ama bu kız büyüyecek ve istekleri de öyle. ilerleyen zamanlar için (özellikle ergenlik zamanları) şimdiden endişeleniyorum. bi on yıl sonra boku yemiş, arası kardeşiyle bozuk, kötü, anlayışsız, moruk bir abi olabilirim yani. düşünüyorum ve o günlerin olabildiğince geç gelmesini istiyorum. o zamanlar geldiğinde bugünleri hatırlayıp özlerim.
  24 -6 ... kavanozdaki ates bocegi
 • steven spielberg

  85.
  konu yahudilerden yana olması değil. yahudilerden yana olma eylemini nasıl gerçekleştirdiği. bunu gerçekleştirirken orospu evlatlığı yöntemini kullanıyorsa, bir adet orospu evladıdır. ama düzgünce ve haksızlığa gitmeden yapıyorsa, sadece yahudidir.

  ortada bir trajedi varsa, onu olduğu gibi yansıtarak iyi bir iş çıkarabilir. bunu bekliyoruz. abartarak ve haksız aşağılamalarla-yüceltmelerle sadece bokunu çıkarmış olur. bunu beklemiyoruz ama ot insanlar bunu bekliyor. dünyadaki insanların çoğunluğu da ottan meydana geldiği için böyle orospu evlatları da milyarder oluyor haliyle.

  ne diyelim. böyle otlara böyle dünya müstahak ama sinir oluyorum abicim sinir.
  1 -2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • steven spielberg

  83.
  kompleksli, overrated bir yönetmen bozması.

  bu herif hakkında bir ara uzun uzun sövgü yazıları yazacağım.
  yavşak yahudi elinin değdiği tüm ww2 filmlerinde orospu evlatlığını vurguluyor. yapacağın propogandayı sikeyim, o şakşakçı beynine sokayım senin. ulan bir adam bu kadar mı taraflı olur, bu kadar mı şereften yoksun iş yapar arkadaş her ww2 filminde sinirden deli oluyorum. bi de insanların bu kadar göklere çıkarması ayrı bir sinir sebebi.
  2 -3 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sözlük yazarlarının itirafları

  171469.
  yağmur yağmış. yılın bu zamanlarında ağaçlarda açan sarı çiçeklerin kokusu sokaklara yayılmış. hava da ne serin ne sıcak, böyle tam bir selam; bir güzellik havası, nası tarif edeyim bilemedim. neyse… bizim salyangoz arkadaşlar tabii yine dökülmüş yollara! çok seviyorum şu hayvanları. böyle yeşil yeşil ince antenleri var. kendine hayrı olmayan kabuğu taşıyacam diye iki adım mesafe için sürünüyorlar gariplerim… antenlerine dokununca içine çekiliyor, sonra yavaş ve temkinli bir şekilde geri yükseliyor, bir daha dokununca daha hızlı çekiliyor falan… çok mazlum ve sevimli canlılar bence. ama abicim: Bu kadar cesur olunur mu ya? sen kalk; yüzlerce kişinin üst üste geçtiği yollara çık “yağmurda ıslanayım da sümüğüm kurumasın” diye, sonra çatır çutur ezsinler bi güzel… çok üzülüyoum, içim acıyor lan. hadi seni geçtim. içim daha çok neye yanıyor biliyo musun? seni ezen adam ya da topuklu giymiş kadın seni öldürmüş olduğu için üzüleceğine ayakkabısının altı yapış yapış oldu diye kaldırıp altına bakıyor ve küfür ediyor arkandan… bir yandan yağmurun getirdiği güzellikleri görüyorum, bir yandan size acıyorum, bir yandan insanoğlunun boktan özellikleri yüzüme çarpıyor. ne çetin bir duygu karmaşası lan bu!

  neyse… arkadaşla yürüyoruz. bir tane salyangoz, sürüden ayrılmış, çiçeklerin olduğu büyük saksıdan uzaklaşarak meydanda dolanıyor. meydan dediğim de insanların geçtiği koskoca meydan yani orada ezilip de ölmeme ihtimali yok. yanından geçerken acıyarak baktık. “aha bu da ezilir az sonra.” ben durdum. “Bu sefer olmaz. onu kurtarmalıyız.” arkadaşım “Ne yani onu eline almayacaksın di mi?” “Ona yardım etmeliyiz. bırakalım ölsün mü yani…” dedim ve çok dikkatlice, sümüğüne dokunmamak için maksimum itina göstererek kabuğundan tutup saksıya geri koydum. bir an için içim ferahlamıştı sanki… ama bu sefer kulağıma ne sesi geldi biliyor musunuz? “Ulan a.koduğum, ben o saksıdan kaçıp o mesafeyi almak için 4 saattir sürünüyorum! senin yardımını isteyen kim? geri koy lan beni! ölürsem de şerefimle ölürüm!” dedi şerefsiz…

  bir daha almadım tabii. “az bi yürü git kardeşim ya” dedim. “ne haliniz varsa görün amk ben gidiyorum.”
  9 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sözlük yazarlarının itirafları

  171466.
  bu manidar sayısını kaydetmek istediğim başlık.
  sözlük yazarlarının itirafları
  sözlüğe değer veriyormuşum lan meğer. çok tuhaf.
  3 -2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • bok tenlilerin beyaz insanlara tehdit oluşturması

  4.
  bok beyinlilerin doluştuğu başlık. (ben hariç)
  3 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • israil suriyeyi vuruyor

  6.
  israil suriyeyi vuruyor
  2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • israil suriyeyi vuruyor

  5.
  dinsizin hakkından imansız gelir diye çok güzel bir söz vardır. bir namert bir namerdi vuruyor. daha güzel bir gün olabilir mi?
  4 -2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • domates vs nükleer santral

  2.
  oruslar o domatesi yemezse o santrali yapamazlar kardeşim. nimeti küçümsemeyin. onu yemeden bi halt başaramazsınız. domatez tabii ki alır.
  2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • tamam yazan mal

  7.
  twitter da çoğunluk yakalamakla tamam demiş olmuyorsunuz yalnız. tamam mı devam mı meselesi sandıkta belli olacak arkadaşlar. kimse boş yapmasın yani.
  saygılar.
  3 ... kavanozdaki ates bocegi
 • tecavüz iftirası ile ölen genç

  90.
  bir neresinden tutsan elinde kalır mevzusu daha. hepsinin, hepinizin dünyasını sikeyim demekten başka bir şey gelmiyor elden.
  4 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • 13 ncü cumhurbaşkanı

  4.
  13. cumayla alakası olursa boku yememiz manasına gelen 13. seçimle gelecek başkandır.
  1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • intihar edecek olsaydınız hangi metodu seçerdiniz

  24.
  kendimi yakardım. geri dönüşü olmayacak halde, benzin döküp cayır cayır yakardım kendimi.
  herhangi başka bir metottan pek farklı sayılmaz.

  edit:kendimi yakardım dedim.
  içinizde daha götlü olan varsa konuşsun.
  3 -2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • yeni şeyler getiriyorum