• erkeğin aksesuarı

  20.
  adamlığıdır gerisi teferruat. adam olmadıkça gerisi kurtarmaz. bakın adamlık taslamak demiyorum "adam olmak" diyorum.
  1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • skyler white

  501.
  hala duymayan arkadaşlar için söylüyorum kendisi orospudur.
  2 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • yks 2018

  50.
  şimdi yüzleşme zamanı. yiğidim gelsin bakalım. adil bir dövüş bekliyorum. ben gardımı aldım.
  2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • chp liler yüzünden mecliste 67 terörist beslemek

  10.
  seçimmiş sonuçmuş iyisini kötüsünü her şeyi geçtim. sırf muhalif olmak için o 67 terörist vekilini meclisimize sokan insanlar; şu ülkede asla saygı göstermeyeceğim birileri varsa onlar da sizlersiniz. silah kuşanıp savaşan teröristler bile sizden daha onurludur benim nezdimde. şimdi o katillere vekil olmuş kişilerin maaşları benim vergilerimle ödenecek.. eyvallah, ne diyelim? meşru bir yolla yapabileceğiniz en büyük hainliği yaptınız. umarım başınız göğe ermiştir. yalnız dikkat edin birgün o ketıl götünüzde patlamasın. özellikle siz tarafınızı sakın belli etmeyin. ülke genelinde özellikle sizin için meydana gelen öfke çok büyük.

  keşke doğuya da sizi ve sevdiklerinizi gönderseler de biraz da sizin canınız yansa. o şehit ailelerinin çektikleri acının binde birini siz çekseydiniz belki ne kadar korkunç bir şey yaptığınızın farkında olurdunuz. ama size söylenecek laf da, gösterilecek musibet de nafile.
  3 -4 ... kavanozdaki ates bocegi
 • 24 haziran 2018 seçim tahminleri

  60.
  erdoğan: %55
  ince: %30
  akşener: %15
  selo: %0.1
  karamollaoğlu:%0.1
  perinçek: %0.1
  1 -4 ... kavanozdaki ates bocegi
 • fal bakabilen yazarlar

  254.
  bir yol görüyorum. yolun sonu şelaleye çıkıyor. iki vakte kadar seni seven güzel bir adamla o yoldan yürüyüp şelaleye varacaksınız. yolculuk güzel geçecek. adam senin için umutlanacak. sen onunla eğleneceksin. şelaleye ulaştığınızda adamı suya atıp boğulmasını izleyeceksin.

  fal bakamayan yazarlardır.
  1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sözlük yazarlarının itirafları

  170861.
  bu sabah saatin 7′ye yaklaştığı vakitlerde bir yaşımı daha doldurmuş olacağım. ve bu durum hakkında hiçbir şey hissetmiyorum. acaba neden? artık level atlamak beni heyecanlandırmıyor. çok fazla levelim olduğundan değil. şimdiden alıştığım için herhalde. ya da odunlaştım. ya da kendimi önemsemiyorum. ya da anasını satayım. bilmiyorum. hayat tuhaf demek de bir yerden sonra kesmiyor. çıkamıyorsun işin içinden. ölüme bir adım daha atmışsın işte. potansiyel gücünün bir kısmını daha kaybetmişsin. neye heyecanlanacaksın ki.

  hiç.
  7 ... kavanozdaki ates bocegi
 • ramazan bayramı

  209.
  mübarek olsun.
  1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • kova burcu erkeği

  1025.
  tanıdığım biri vardı. ilköğretim 7 ve 8. sınıftan.
  kelimenin tam anlamıyla orospu evladıydı.

  kendini beğenmişlik, ukalalık, insanların zayıf noktalarıyla uğraşma takıntısı, her şeyi bildiğini sanma sendromu ve aklıma gelmeyen daha bir sürü huyları vardı.

  muratcan dı adı. orospu çocuğu muratcan.
  4 ... kavanozdaki ates bocegi
 • uludağ sözlük sahur tayfası

  384.
  emekli olmuşlardır.
  ne çabuk geçti be.
  ... kavanozdaki ates bocegi
 • o şimdi ne yapıyor

  51.
  çok değişmiş. bambaşka bir insan olmuş. mesaj atsam mı diye düşünüyorum ama boş veriyorum.
  bunları düşünüp yazmam bile büyük sefillik örneği amma...
  işte ne yaparsın.
  2 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sözlük yazarlarının itirafları

  170774.
  ne hissediyorum?

  en korkunç soru: “şu an ne hissediyorum?”…

  sokak lambası yanıyor. uzaklardaki evlerin ışıkları noktalar halinde. hepsi de ayrı birer dünya… güzel bir akşam havası var. gök yüzü de açık. ay da sevimli. yıldızlar bile görünüyor bu gece. sokaktaki kediler şefkat frekanslarımı dalgalandırıyor. yüzüm de güzel. vücudum da diri. gencim ulan!… evet, en büyük hazinem. gencim… zaman da geçiyor. ve hissediyorum. kanımda yaşanmışlıkların yükü ve yaşanacakların kaygılı heyecanı… tam da şu an, dakikada doksan yedi kez dolaşıyorlar tüm vücudumu. kimyamda çok acayip reaksiyonlara sebep oluyorlar. beni düşündürüyorlar; tarifi olmayan bir şeyler hissediyorum. dakikada doksan yedi kez mod değişikliği yaşıyorum. bir anda güleceğim tutuyor, sonra aniden ağlamaklı oluyorum. tam da şu an, adını koyamadığım bir şeyler oluyor. aniden kendime soruyorum: “şu an ne hissediyorum?” ses yok. sıkıysa söyle… hani her şeye bir sözün vardı?… sen ki, hazır cevaplılığınla etrafındakiler tarafından hep küstah görüldün? sen ki, yüzleşmelerinde hiçbir zaman laf altında kalmadın? hadi söyle. bir de kendinle yüzleş bakalım. şu an ne hissediyorsun? anlat! neden susuyorsun? neyi bekliyorsun?… hisler ölüyor. zaman da geçiyor. kozmosun trilyonlarca yapraklık takviminde, tarihin bir döneminde, evrenin bir noktasındaki bir gezegenin bir köşesinde durmuş, bir şeyler yaşıyorsun. varsın. birsin. bir toz zerresi kadar önemsizsin ama o küçük mevcudiyetini hiçbir yere sığdıramıyorsun. ufka bakıp derin dünyalara dalıyorsun. güya yaşıyorsun… güya büyük hissediyorsun. o halde söyle! ne hissediyorsun? o önemsiz varlığının içinde neler oluyor? neden cevap veremiyorsun? neden yüzleşemiyorsun? söyle… zaman da geçiyor. sigaran da cızırdıyor. küller de uçuyor. tam da şu an, dakikada doksan yedi kez yanıp sönüyorsun. sorular tüm vücudunu dolaşıyor. soruları çok seviyorsun. ama en korkunç soruya cevap veremiyorsun.
  4 ... kavanozdaki ates bocegi
 • sözlük yazarlarının itirafları

  170758.
  balkonda keyifle sigara içtiğim bir köşem vardı. oraya da kuşlar sıçmış. canım kuşlar… sanki bana özel olarak hazırlamışlar. canınız sağ olsun. sizi yine de seviyorum.
  4 ... kavanozdaki ates bocegi
 • ben muharrem ince sorularınızı yanitliyorum

  2.
  bu kadar güzel sallamayı nereden öğrendiniz? sallamanın fizik kanunlarını açıklar mısınız bize?
  2 -3 ... kavanozdaki ates bocegi
 • 43 kilo olmak ama erkekler kadar barfix çekebilmek

  12.
  43 kilo olduğun için çekebiliyosun zaten.
  3 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • kavanozdaki ates bocegi

  1.
  gün itibarı ile sözlükte ikinci senesini doldurmuş sözlük yazarı.
  yapacak iş bulamayınca sözlüğe öylesine giren, bazen boş boş konuşan, bazen öfkesini kusan, bazen fikirlerini belirten, bazen de itiraf başlığına saçma sapan yazılar yazan yalnız, kendi halinde biri.
  sözlüğü her şeye rağmen sever ama yöneticilerine karşı içinde büyük bir öfke vardır. fazla dikkat çekmez. nick altında sövüp çıktığı sözlük kezbanları ve haddi gerçek manada aşan bazı bok beyinli troller olmuştur. onun dışında kimseyle laf dalaşına girmez. burada çok güzel diyaloglar kurduğu kıymetli insanlar vardır. ama artık çoğu burada değildir.. ve bu durum hayatın gerçeği olsa da, her şeyin geçici olduğunu yüzüne vuran kara bir gerçek olduğu için içten içe içini burkmaktadır. çok duygusaldır ama belli etmez. "daha güçlü olayım" diye duygularını öldürmek için uğraşır ama duygusuz bir hayattan da korkar. şu sıralar 21 gün kalan üniversite sınavı için hazırlanmaktadır. onun dışında kendi hayatının zindanında gün saymaktadır. (o zindandan kurtaracak olan tek kişi de kendisidir onu.)
  şu yaşa gelmiştir, şimdiye dek hiç aşık olmamıştır. olduğunu sanmıştır, ama aşk denen şeyi hiç yaşamamıştır ve gerçekte böyle bir şeyin var olduğundan şüphelidir. gerçekte böyle bir şeyin var olmasını ve hayatını anlamlandırmasını istemektedir. yazacak çok şeyi vardır ama şimdilik takati yoktur. aslında bunu da yazmazdı ama burada geçirdiği ikinci senenin dolmuş olması onu duygulandırmıştır ve bir şeyler yazmaya itmiştir. buraya kadar okuyan herkese hayır duaları etmektedir. "kim bilir nasıl bir ruh halindeyiz de burada vakit geçiriyoruz.." diye düşünür, ama önemi yoktur. hayat bazen, bazı insanları bir şekilde bir araya getirir ve burası da, fikirlerin ve duyguların iletişim kurduğu sanal bir ortamdır.
  ama burada geçireceğine kitap okuyarak geçir kardeşim. vallaha burada bi bok yok.
  neyse. hayırlı geceler diler.
  1 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • şeker bayramı

  114.
  halk arasında ramazan bayramı için kullanılan ad.
  ... kavanozdaki ates bocegi
 • sözlük yazarlarının itirafları

  170697.
  bazı şeyler yolunda değil. yani çok sevdiğim ve hali hazırda kullandığım tabiriyle; “yolunda olmayan bir şeyler var.” içime bir huzursuzluk, bi tatsızlık çöktü, bi hafakanlar bastı yine anasını satayım ya… bi hayatım yok. bir boks ringinin ortasında meydan malı olmuşum. arzularım bir yandan, inançlarım bir yandan, zayıflıklarım bir yandan, tembelliğim bir yandan, gamsızlığım bir yandan, vicdanım bir yandan… beni şamar oğlanına çevirdiler! gavura vurur gibi vuruyorlar, resmen orospuları oldum onların lanet olsun ya! bir insan, kendine karşı ne kadar acımasız olabilir? bir insanın içinde yaptığı harp, ne kadar şiddetli olabilir? bu kadar da olmaz, savaşın da bir adabı var!

  ulan bi de bu sorunları böyle ortaya döküp konuşmasak içimize dert, konuşsak “sököcö döprösöf önsön” oluyoruz ben bi bok anlamıyorum. ama çok haklısınız çünkü mutlu bir insan çevresindekileri mutlu yapamaz ama mutsuz bir insan çevresindekileri mutsuz yapabilir. eğer bu saçma geldiyse, mutsuz olduğunuz bir an yanınıza gelip neşeli neşeli “neyin var, neden mutsuzsun?” diyen bir arkadaşınızın ne kadar faydasız bir teselli çabası içinde olduğunu hatırlayın. onun o an mutlu ve neşeli olması sizin mutsuzluğunuzu gideremez ama siz o mutsuz halinizle onun neşesini kaçırabilirsiniz. %99 bu böyledir, mutsuzluğun gücünü görün! bakın siz mutsuz insanları küçümseyip aşağılıyorsunuz, onlardan olabildiğince uzak durmaya çalışıyorsunuz, (ki çok doğru yapıyorsunuz çünkü onlardan korkmalısınız, zira onların hiçbir şeyden korkuları yoktur ve en korkulacak insanlar korkacak bir şeyleri olmayan insanlardır,) ama onlarla uğraşmayın, onlara laf atmayın! bırakın kendi mutsuzluklarında kalsınlar. siz onlarla uğraşmayarak o sefil mutluluğunuzdan bir şey kaybetmezsiniz ama onları aşağılayarak canlarını yakabilirsiniz. belki de yakamazsınız. ama yine de yapmak haddinize değil. değil ulan!  +yolunda olmayan bir şeyler var.

  -ne lazım?

  +bilmiyorum. ama bir hayvana dönüşebilirsem belki neşeli hissedebilirim en azından. galiba.

  -nası yeani?

  +bak şimdi şu dünyada neşeli neşeli dolaşabilen kimi gördüysem hassasiyetlerini kaybetmiş. ya da bilmiyorum, belki bana öyle geliyordur. ama onlara bir bak! hiçbir şeyi kafaya takmıyorlar… kafaya takılacak bunca şey varken bu kadar tasasız olmak nasıl mümkün olabilir? bir insanı biyolojik olmayarak hayvanlardan ayıran özelliği düşünebilme yeteneğiyse, biyolojik olarak hayvanlardan pek bir farkı olmayan ve düşünmeyen bir insanı insan yapan ne özelliği kalır? homo sapiens olmaktan bahsetmiyorum ulan! insan olmaktan bahsediyorum, insan!

  -tamam. o zaman bana şunu söyle: Bu kadar kafaya takacak ne var? neymiş bakalım seni insan olmakla şereflendiren o hikmetli dertler? söyle biz de bilelim.

  +bak şimdi insan dediğin illa mutsuz olacak, illa da neşesiz olacak demiyorum. insan dediğin mutlaka dert eder diyorum, mutlaka bir düşünmelidir, mutlaka kafaya taktığı bir şeyler olmalıdır, ama maddi şeyler değil bak, iyi anla: daha derin ve önemli şeyleri kastediyorum, yani ne olursa olsun, gülümserken içinde bir yerde bir burukluk hissetmelidir, içinde bir yerlerdeki bir kuyuya hapsolmuş çıkamayan hayali bir klonunun olması gerekir, aksi olamaz diyorum, insan dediğin böyle bir dünyada mutlak mutluluğa kavuşamaz diyorum! homo sapiyens olmaktan bahsetmiyorum, insan olmak diyorum!

  -yani insan olan herkesin bir homo sapiens olduğunu ama homo sapiens olan herkesin bir insan olmadığını mı söylüyorsun?…

  +bak şimdi bu hayatta sadece gülüşüp koşuşmakla, itişip kakışmakla bir halt olmaz diyorum, homo sapiens doğmak kolaydır ama insan olmak zordur diyorum, bilmiyorum belki de yine saçmalıyorum ama insan dediğin istese de istemese de saçmalamaya mahkumdur diyorum!

  -boş konuşuyorsun. sen konuşmasan daha iyi. azıcık bi sussana.
  8 -1 ... kavanozdaki ates bocegi
 • joyce vincent

  2.
  vay anasını arkadaş ya dedirten kadın.
  ... kavanozdaki ates bocegi
 • jean pierre dutilleux

  1.
  çok etkileyici, duygulandıran ve insanı derin düşüncelere gark eden bir yapıma imza atmış bir abimizdir kendisi. anjio'ya sarılmak istiyorum şu an... belgeselin sonundaki müzik de çok etkiledi... kurgu mu değil mi düşünmek istemiyorum. kurgu olmadığına inanmak istiyorum.
  (bkz: raoni)
  ... kavanozdaki ates bocegi
 • yeni şeyler getiriyorum